mixxt

Sign up here for free!

Welcome to mixxt!

2

Ментори

Description

менторски пар и њихов портфолио, извештај, опсервације

Group created on 01/05/2013 by Славица Јурић

Ненамерно плаве

link this post written on 12/05/2013
  • To top

Славица воли традицију. Биља хај-тех.

Славица дрво. Биља стакло.

Славица ћирилицу. Биљи свеједно.

Славица пише епски. Биља телеграфски.

Славица прича утишано и сви је слушају. Биља звекеће и нико је не слуша.

Славица спава дању. Биља не спава.

Славица све у задњи трен. Биља штреберски. Пре времена.

Славица сече. Биља мрцвари.

Хм, где се сударају два света?

У улици из детињства.

У гимназији, у клупи иза.

У школама преко пута.

Периодично. Као преступна година.

Испадне неки хаотични склад. Ко разуме - разуме.

link this post written on 17/05/2013
  • To top

Има један устаљени израз у нашој традицији који добро осликава наше нарави неповерења у познате, у промене, у друге:

Знам те пушко кад си пиштољ била!

И поред свег свог племенског припадања тој традицији пуној неповерења и сумњи, не могу искористити тај фразем за Биљу. Зато што је Биља одувек била пушка. Шта то значи у контексту оног пиштоља? То значи да си се одувек могао ослонити на њу, одувек је била поуздана, зрела, сталожена, вредна. Није типичан пепси илити омражена педагошко-психолошка служба у школи, онако како је доживљавају наставници. Највише ми личи на једуу изјаву коју је сама за себе рекла на некој од многобројиних радионица у Бачкој Палнци у којој смо заједно учествовале. Рекла је да није психолог, била би грађевинац. И заиста, код ње све има добре темеље, чврсту структуру, једноставну фасаду. Код такве архитектонике, често се заборави на рањивост грађевине, па сам и ја то често заборављала у нашој сарадњи: бушила јој зидове, префарбавла фасаду, померала носеће стубове... Како се опорављала, појма немам, али увек некако учини да и то остане, и стабилност остане.

Кад би се другачије звала, пристајало би јој име Стамена. 

• Statistics: 2 Posts | 2 Visits