mixxt

Sign up here for free!

Welcome to mixxt!

5

Тим ученика

Description

портфолио ученика са извештајем о раду

Group created on 30/04/2013 by Бурек џин

Пре и после бурека

link this post written on 10/05/2013
  • To top
Када су нам наше менторке рекле да ћемо медијски обрађивати књигу о буреку, нама је било веома чудно. Јер шта о буреку има толико да се каже, па и књига чак да се напише. Мислиле смо да нећемо имати никаквих проблема, да ће посао ићи веома лако, јер ипак је то бурек, а не физика. А онда смо почели да читамо књигу... И да читамо.. И да одлазимо до професорица да кажемо да нам није ништа јасно, да је најбоље да одустанемо.. А смејале смо се када су нам рекле да ћемо над књигом проплакати. Проблем је био што смо се превише опустиле, превише олако узеле књигу. Ми смо навикли да нама професори све поједноставе, извуку, и кад смо ми то требале саме, нисмо знале. Јер ипак смо ми још у школи и наравно да ја лакше да професор све уради уместо нас. Срећом, професорице су биле стрпљиве, пуне убеђивања и добре воље да нас задрже у овом пројекту јер су знале да ће нам веома значити и да ћемо пуно научити. На пример, одлучиле су да користимо мапе ума при обрађивању, а ми смо од прилике само чуле за њих. Тек ту што је било муке! Шта је важно, шта кључно, шта ставити, а шта избирисати. Пребродисмо и то, хвала Богу, и на нашу срећу, укључиле смо главу и схватиле да смо научиле нешто јако добро, нешто што ће послужити у нашем даљем учењу. Колико је препрека било, потешкоћа, скоро суза, али ми смо стигли до краја! Успеле смо! Стварно нисам знала да се о једном буреку, о коме се мало прича, може толико научити и сазнати. Нисам веровала да ће ми бурек отворити очи и научити ме да постоје и други начини учења, бољи. Да ће ме увести у свет веб алата, компјутера тако дубоко и озбиљно. Пуно пута сам размишљала да се искључим, да одустанем. Па пола нешег тима је то урадило. Али, сада, на крају сам задовољна и поносна на себе што нисам поклекла и одустала. А осим тога, сада када ме неко пита да ли ћу бурек, добро размислим, јер то ме је питање довело у овај пројекат..  Једите бурек,здравији је од свих глупости које су такооо популарне! Послушајте ме, јер ипак, ја сам сад стручњак за бурек! 
  • Statistics: 1 Posts | 0 Visits